"REHAMED"

Krzysztof Skibiński
ul. Lwowska 4
40-389 Katowice

Rejestracja telefoniczna
668 - 339 - 224

Mapa dojazdu

Masaż jest bogatą formą niesienia ulgi pacjentowi. Obecnie coraz częściej stosujemy obok masażu leczniczego, limfatycznego, sportowego, synkardialnego także metody orientalne, zarówno w brzmieniu jak i w sposobie wykonania. Metody te pochodzą z Chin i Indii.
Do najbardziej znanych należą: klasyczny masaż chiński, Amma masaż, terapia Shiatsu, masaż Ayurvedyjski, masaż Koreański, masaż Tybetański, masaż Indonezyjski, czy wreszcie masaż Wietnamski.
Ponadto należy pamiętać o obecnie najbardziej popularnych metodach należących do grupy bodywork, na przykład: Rolfing, Terapia Tragera, terapia Pilatesa, Lomi Lomi, Myoterapia czy Refleksoterapia.

Definicja masażu

Masaż - jest to określone oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na organizm człowieka przy biernym zachowaniu się pacjenta (masowanego) mając na celu wywołanie ze strony organizmu określonej reakcji (odczucie bodźca), która dotyczy zarówno ciała jak i psychiki człowieka.

Masaż leczniczy - jest to przemyślane i uzasadnione anatomicznie i fizjologicznie posługiwanie się odpowiednimi technikami działającymi na organizm człowieka w celu uzyskania odpowiedniego efektu profilaktycznego i leczniczego w różnych bólach chorobowych. W trakcie wykonywania masażu masażysta wywiera pozytywny wpływ na psychikę chorego człowieka oraz na układ krwionośny, układ chłonny i na układ kostno-stawowy w tym na mięśnie, stawy i ścięgna.

Rodzaje masażu leczniczego:

  1. masaż klasyczny (techniki: głaskanie, rozcieranie ugniatanie, oklepywanie, wstrząsanie, wibracja)
  2. masaż specjalistyczny (limfatyczny, punktowy, izometryczny, okostnowy, łącznotkankowy, segmentarny)
  3. masaż w środowisku wodnym (natryskowy, podwodny, wirowy)
  4. masaż przyrządowy (pneumatyczny, wibracyjny)