"REHAMED"

Krzysztof Skibiński
ul. Lwowska 4
40-389 Katowice

Rejestracja telefoniczna
668 - 339 - 224

Mapa dojazdu

Rozluźnienie uzyskuje się poprzez ćwiczenia w odciążeniu, za pomocą aparatów REDCORD (Therapy Master) oraz przy użyciu przyrządów do ćwiczeń sensomotorycznych takich jak: piłki, poduszki sensomotoryczne, taśmy oporowe i inne.

Odciążenie umożliwia zastosowanie terapii w fazie ostrej tj. zaraz po urazie. Celem jest normalizacja pracy mięśni, zmniejszenie spięcia mięśni oraz działanie przeciwbólowe.

W okresie rekonwalescencji, jak również w przypadku niedoleczonych urazów, problem stanowi niewłaściwa praca oraz zmniejszona siła i wytrzymałość grupy mięśni, gorsza funkcja sensomotoryczna oraz zaburzenie wzorców ruchu i stabilizacji stawów.

W metodzie S-E-T odtworzenie samokontroli nerwowo-mięśniowej nad wykonywaniem zaburzonego ruchu zostaje uzyskane przy zastosowaniu ćwiczeń w łańcuchach kinematycznych otwartych i zamkniętych. Stosuje się ćwiczenia z użyciem aparatów REDCORD, piłek i poduszek terapeutycznych. Zadaniem terapeuty jest diagnostyka problemu oraz ustalenie "słabego ogniwa" czyli źle pracującego mięśnia, a następnie dobór właściwego obciążenia podczas ćwiczeń w łańcuchach kinematycznych zamkniętych. Ćwiczenia w łańcuchach kinematycznych otwartych stosuje się w ostatniej fazie - rekonwalescencji, której celem jest zabezpieczenie Pacjenta przed ponownym urazem.


REEDUKACJA POURAZOWA

Po urazie praca mięśni poruszających danym stawem ulega nieprawidłowej modyfikacji. Dzięki połączeniu ćwiczeń reedukacyjnych, które mają przywrócić prawidłowy wzorzec ruchu z fizykoterapią oraz terapią manualną, zaburzenie można szybko i skutecznie zniwelować. Efektem terapii jest optymalizacja pracy mięśni, która najlepiej zabezpiecza przed ponownym urazem w przyszłości.


PRZYGOTOWANIE DO AKTYWNOŚCI

Nikt nie jest predysponowany do wszystkich rodzajów aktywności. Innej sprawności wymaga bieganie czy też pływanie, program treningowy siatkarza różni się od kulturysty. Aby rozpocząć naukę nowej aktywności często nie wystarczy konsekwencja i samozaparcie podczas ćwiczeń. Dla uniknięcia przyszłych kontuzji polecamy serię terapeutycznych treningów wykonywanych pod okiem terapeuty.


PRZYWRACANIE SPRAWNOŚCI

Problem niskiej sprawności może stać się chorobą cywilizacyjną. Ograniczenie codziennej aktywności jest powszechne. Niedobór ruchu jest tak samo szkodliwy jak brak witamin. Powrót do aktywności musi być stopniowy, gdyż gwałtowny wzrost wysiłku fizycznego często powoduje przeciążenia i kontuzje nieprzygotowanych mięśni czy stawów. Sprawność należy podnosić stopniowo pod okiem doświadczonego trenera lub fizjoterapeuty.

W pażdzierniku 2014 roku rozpocząłem studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, które ukończyłem w 2016 roku uzyskując tytuł magistra fizjoterapii.