"REHAMED"

Krzysztof Skibiński
ul. Lwowska 4
40-389 Katowice

Rejestracja telefoniczna
668 - 339 - 224

Mapa dojazdu

Oddychanie jest procesem kluczowym. Mięśnie oddechowe to jedyne stale pracujące mięśnie szkieletowe. W 1976 roku Leith i Bradley udowodnili, że mięśnie oddechowe można trenować. W 1982 roku Martin i współpracownicy donieśli, iż osłabione mięśnie respiracyjne znacznie obniżają zdolności wysiłkowe całego organizmu. Od 1992 r. na Uniwersytecie w Zurychu w ramach kooperacji między Szwajcarskim Instytutem Technologii (ETHZ), a College'em Inżynieryjnym w Buchs (NTB) grupa badawcza profesora Ursa Boutellier i doktor Christiny M. Spengler pracowała nad rozwojem metody treningu oddechowego. W wyniku prac prof. Boutellier powstał SpiroTiger® - jedyny na świecie mobilny system bazujący na wymuszonej respiracji z monitorowaną reinhalacją CO2 (isocapnic hyperpnea). System ten jest identyczny z naturalnym procesem oddychania. Trening ze SpiroTiger® m.in. zwiększa wytrzymałość mięśni oddechowych, opóźnia metaboreflex zwiększając poprzez to zdolności wysiłkowe (Romer & Polkey, 2008).
Co chwila odkrywane są nowe, skuteczne zastosowania treningu respiracyjnego tą metodą. Znani sportowcy, którzy włączyli SpiroToger® w swój plan treningowy potwierdzają wynikami jego niezwykłą skuteczność.
Jedną z największych zalet metody SpiroTiger® jest fakt, że ten rodzaj treningu ma całościowy wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego.

Wśród udowodnionych naukowo efektów treningowych warto wymienić poprawę w zakresie:
►  koordynacji cyklu oddechowego
►  wytrzymałości
►  siły oraz elastyczności mięśni oddechowych

Doniesienia twórcy i propagatora metody SpiroTiger® pokazują, że warto do swego cyklu treningowego lub terapeutycznego dołączyć terapię respiracyjną. Wykazał on, że żaden rodzaj aktywności fizycznej nie jest w stanie dać takich efektów treningowych jak wykonywany dodatkowo trening mięśni oddechowych. Tak jak w wielu dziedzinach zasada jest prosta: im trening bardziej specyficzny tym efekty treningowe lepsze.

Stosowanie treningu respiracyjnego sprawia, że twój organizm jest sprawniejszy oraz łatwiej się regeneruje. Fakt ten ma istotne znaczenie, gdy spodziewasz się jakiegoś zabiegu, interwencji medycznej - trenując ze SpiroTiger® masz lepszy start po zabiegu. Dodatkowo metoda ta jest bardzo bezpieczna do szybkiego wprowadzania (oczywiście po uprzedniej konsultacji lekarskiej) zaraz w okresie rekonwalescencji.