-->

"REHAMED"

Krzysztof Skibiński
ul. Lwowska 4
40-389 Katowice

Rejestracja telefoniczna
668 - 339 - 224

Mapa dojazdu

O nas

     Swoją przygodę z tajnikami ludzkiego ciała zacząłem już w dzieciństwie gdy w wieku 10 lat pojawiłem się na pierwszym treningu zapasów w klubie RKS SIŁA Mysłowice. Osiem lat uprawiania zapasów (sportu najbardziej ogólnorozwojowego) pozwoliło mi na zgromadzenie mimo młodego wieku pewnego doświadczenia w zakresie: koordynacji, gimnastyki, gibkości, szybkości i siły. Tak przygotowany grunt umożliwił mi bezpieczne uprawianie sportów siłowych, poznanie budowy ludzkiego ciała, przemian fizjologicznych jakie w nim zachodzą oraz właściwe dobranie składników odżywczych. Po 4 latach uprawiania kulturystyki oraz trójboju siłowego, zdobyciu medali za zawodach regionalnych postanowiłem zagłębić się w swoje zainteresowanie od strony naukowej budową i mechanizmami jakie występują w ludzkim ciele. W 2006 roku rozpocząłem naukę w podyplomowym studium masażu, jednoczenie prowadząc treningi w zakresie przygotowania fizycznego oraz właściwego sposobu odżywiania się. W roku 2007 rozpocząłem pracę w klubie sportowym Górnik 09 Mysłowice jako masażysta i specjalista odnowy biologicznej jednocześnie ucząc się w 2 letnim studium fizjoterapii. Pogłębiałem swoją wiedzę i umiejętności w wielu kursach i szkoleniach m.in.:

Funkcjonalna terapia w urazach sportowych
Taping sportowy
Nowoczesny trening motoryczny w grach zespołowych
Techniki masażu II i III stopień
Wykorzystanie treningu ekscentrycznego i plajometrycznego w praktyce klinicznej i sporcie
Trening ekscentryczny w sporcie na przykładzie poprawy wyniku sportowego w dyscyplinach    biegowych
Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego
Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego
Terapia i trening respiracyjny metodą SpiroTiger
Terapia manualna kręgosłupa

W 2014 roku ukończyłem studia wyższe w Śląskiej Wyższej Szkole Informatyczno-Medycznej na wydziale przyrodniczym uzyskując tytuł zawodowy licencjata fizjoterapii.

Powyższe doświadczenia oraz nieustanny rozwój w tej dziedzinie umożliwiły mi otwarcie własnego gabinetu rehabilitacji do którego serdecznie Państwa zapraszam.