"REHAMED"

Krzysztof Skibiński
ul. Lwowska 4
40-389 Katowice

Rejestracja telefoniczna
668 - 339 - 224

Mapa dojazdu

Taping medyczny, jest obecnie metodą wspomagającą leczenie w wielu jednostkach chorobowych. Przywędrował on do nas na początku XXI wieku z Japonii. Jej twórca dr Kenzo Kase rozpoczął pracę nad tą metodą w latach siedemdziesiątych. Opracował on wtedy specjalny materiał, który miał właściwości skóry i spełniał jej funkcje. Jednak istotą stworzenia tego materiału było jego oddziaływanie nie tylko na skórę, ale również na tkanki położone pod nią - poprzez specjalistyczną aplikację tego materiału w postaci plastra na ciało człowieka.
Początkowo metoda ta miała zastosowanie głównie w sporcie jako profilaktyka kontuzji i wspomagająco w leczeniu urazów sportowych. Obecnie taping medyczny używany jest nie tylko w sporcie, ale i w leczeniu wszelkich schorzeń, których źródło leży w mięśniach, ścięgnach, powięziach i skórze.
Fizjoterapeuci odpowiednio wykwalifikowani do stosowania tapingu medycznego, z powodzeniem stosują ten rodzaj terapii we wszelkich schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych, w terapii pooperacyjnej, problemach z układem limfatycznym, pediatrii oraz sporcie. Dobierając odpowiednią technikę oklejania można działać przeciwbólowo, korygować nieprawidłowe ustawienia stawów, regulować napięcie mięśniowe, przeprowadzać drenaż limfatyczny, aktywizować i odciążać uszkodzone struktury.
Najbardziej popularnymi schorzeniami, w których stosowany jest taping medyczny są: bóle kręgosłupa (w tym również u ciężarnych), łokieć tenisisty, uszkodzenia struktur w obrębie stawów kończyn, ostroga piętowa, zespół cieśni kanału nadgarstka, świeże blizny, obrzęki i wiele innych zastosowań, o które możesz zapytać naszego fizjoterapeuty.
Dzięki specjalnym właściwościom plastra, praktycznie nie zdarzają się żadne reakcje alergiczne. Można go nosić około tygodnia, kąpać się w nim, wykonywać normalnie wszelkie czynności, nie odczuwając żadnego dyskomfortu wynikającego z noszenia plastra. Te cechy umożliwiają terapie 24 godziny na dobę.